Rómsky pastor Peter Pecha:
“Jediný, kto dokáže zmeniť Rómov je Ježiš Kristus. Nedokážeme sa zmeniť sami, ani pastori a vedúci zborov nie sú schopní premeniť našu komunitu. Je to Boh, kto mení naše životy. Cez neho je všetko možné!”

Mnoho Rómov si v posledných rokoch našlo cestu k Bohu a uverilo. Mnohí noví veriaci prichádzajú zo zložitých materiálnych pomerov a nemohli by si sami dovoliť kúpiť novú Bibliu pre seba alebo svoje deti. Práve pre nich bol určený projekt, ktorý realizovala Slovenská biblická spoločnosť v roku 2014. 

V rámci tohto projektu sme doručili 1105 Slovenských ekumenických Biblií misijným pracovníkom, ktorí sa venujú rómskym komunitám. Tí ich zdarma rozdali rozdali podľa potreby a záujmu veriacich Rómov. Zároveň sme rozdali rómskym deťom 889 detských Biblií s názvom Moja okienková Biblia.

Na stránke www.biblia.sk sme tiež sprístupnili rómsky preklad Novej zmluvy vo východoslovenskom dialekte, ktorý najpoužívanejším nárečím Rómskej menšiny na Slovensku. Preklad vytvorila v roku 2013 organizácia Word for the World.

 

Ďakujeme Japonskej biblickej spoločnosti a individuálnym slovenským darcom, ktorí podporili tento projekt!