Vaša podpora je dôležitá

Božie Slovo pre "potešenie, nádej a zmierenie"

Prayer-tent-and-church-volunteers-on-Maidan-Square

 

Uprostred násilných bojov na Ukrajine vyšli posledný víkend do ulíc zamestnanci Ukrajinskej biblickej spoločnosti, spolu s prezidentom a predstaviteľmi cirkví, aby poskytli protestujúcim jedlo, lekársku pomoc, a Božie Slovo. V pláne je rozdistribuovať aj ďalšie desiatky tisíc kusov Písma.

„Táto krízová situácia sa vystupňovala behom posledných troch mesiacov, s rastúcou nenávisťou a agresiou na oboch stranách," vraví Rostyslav Stasyuk z Ukrajinskej biblickej spoločnosti. „Odohrali sa únosy a zabíjanie, a nikto nechce byť prvý, kto s násilnosťami prestane.

Jedlo, lekárska pomoc a Božie Slovo Rostyslav-Ukraine
„Veríme, že len Boh môže priniesť pokoj a zmierenie, a tak sme spolu s duchovnými a s kresťanskými dobrovoľníkmi išli do ulíc, kde sme sa priblížili k vládnym silám a protestujúcim. Miestne zbory založili pozdĺž námestia Majdan (námestie, kde sa odohrala väčšina protestov) modlitebné stany, a spolu sme rozdávali jedlo a pitie, poskytovali lekársku starostlivosť raneným, a odovzdali viac ako 8 000 kusov Písma. Ľudia nás prijali tak vrúcne, že nám nezostal žiaden ďalší kus na rozdanie.

Silne viditeľná prítomnosť cirkvi uprostred chaosu bola najviac komentovanou črtou situácie na Ukrajine; mediá po celom svete publikovali „inšpirujúce" fotografie duchovných stojacich uprostred protestujúcich. Cirkev takisto pozdvihla svoj hlas, aby vyjadrila svoj odpor voči násiliu vo vyhlásení vydanom po mimoriadnom národnom stretnutí cirkví a náboženských organizácií, ktoré sa uskutočnilo v priestoroch Ukrajinskej biblickej spoločnosti 19. februára 2014.

Praying-in-tent-on-Maidan-SquareNeobvyklá príležitosť
Biblická spoločnosť verí, že táto viditeľná prítomnosť cirkvi uprostred nepokojov a neistá budúcnosť dáva neobvyklú príležitosť priviesť obyvateľov Ukrajiny k čítaniu Biblie.
„Je tu silná potreba po úteche u tých, ktorí stratili svojich blízkych, po psychologickej podpore u ľudí traumatizovaných násilím, a po mieri, ak sa chceme pohnúť ďalej ako národ. Tieto hodnoty možno nájsť jedine v Biblii, ktorá vraví o láske, odpustení a pokoji," dodáva pán Stasyuk. „Preto hľadáme financie, aby sme mohli vytlačiť a rozdať 20 000 Nových Zmlúv v ukrajinčine a v ruštine, so zvýraznenými veršami o povzbudení a potešení. Vo svojich modlitbách prosíme o Božiu pomoc, aby sa Ukrajina obnovila a znova sa oddala Pánovi.

(Zdroj: United Bible Societies)