Spojené biblické spoločnosti vítajú pápeža Františka

Zvolenie pápeža Františka, dlhoročného priateľa biblických spoločností, povzbudilo Spojené biblické spoločnosti (UBS) slúžiť v šírení Božieho Slova ešte viac.

Mike-Perreau

Prečítajte si vyjadrenie generálneho riaditeľa UBS, Michaela Perreaua:

“Hodnoty pápeža Františka, vyjadrené aj v mene, ktoré si vybral, sú pre nás povzbudením, zdvojnásobiť naše snahy v šírení Božieho Slova cez preklad, distribúciu a biblicko-pastoračné projekty,“ vraví pán Perreau.

Blízky vzťah

Nový pápež sa tešil z blízkeho vzťahu s argentínskou biblickou spoločnosťou, podporujúc šírenie Božieho Slova Argentínčanom z rôznych prostredí. Zúčastnil sa aj dedikácie prvej Biblie v jazyku Wichí, vydanej biblickou spoločnosťou v roku 2002, a spolu s vodcami ortodoxnej a evanjelickej cirkvi, podporil snahu biblickej spoločnosti založiť národný deň Biblie na štvrtú nedeľu v septembri.

“Pamätám si, keď som sa ho spýtal, či by mohol podporiť túto našu snahu,” spomína predošlý riaditeľ argentínskej biblickej spoločnosti, pastor Salvador Dellutri. “Povedal mi: ‘jedine Božie Slovo môže priniesť pozitívnu zmenu našej krajine. Budete mať moju podporu vo všetkom, čo spravíte v spojitosti so šírením posolstva Biblie.”

Bergoglio“Takisto, participujúc na mnohých oficiálnych udalostiach, navštívil kardinál Bergoglio (terajší pápež František) našu kanceláriu a podelil sa s našimi pracovníkmi s duchovnými zamysleniami,” vraví generálny riaditeľ argentínskej biblickej spoločnosti Ruben del Ré. “Keď si chcel kúpiť Bibliu, zatelefonoval nám a osobne zaplatil. Takisto nás aj výrazne finančne podporoval.

Dostať k Biblii mladých ľudí

“Posledný rok som mal príležitosť podarovať Bibliu v najnovšom španielskom preklade – "Reina Valera Contemporánea" – spolu s ďalšími biblickými materiálmi deťom. Je obzvlášť zanietený priviesť k Biblii deti a mladých ľudí."

Alexander Schweitzer, globálny riaditeľ prekladu Biblie UBS, vraví že zvolenie pápeža Františka bude 'oživujúca skúsenosť pre tento 2000-ročný úrad'. 

Zanietenie pre chudobných

“Pápež František stelesňuje niekoľko aspektov „ako prvý“: je prvý jezuitský pápež, prvý latinsko-americký pápež, a prvý, ktorý si vybral Sv. Františka z Assisi ako patróna svojho pápežského úradu. V jeho osobnosti sa spája skromnosť, prejavená nielen v jeho životnom štýle, so zanietením slúžiť chudobným, tradičnou katolíckou teológiou, a odvážnym obhajovaním ľudských práv."

"Je to muž všeobecnej cirkvi, s ekumenickým duchom, a je to kňaz, ktorý pozná realitu 'jednoduchých' ľudí. Nový pápež je skutočnou biblickou osobnosťou, ktorej viera a konanie sú hlboko zakorenené v Biblii, Božom Slove."

"Ako dlhoročný priateľ biblickej spoločnosti pápež František vie, že náš 'raison d'être' je povolanie spolupracovať v oživení naše kresťanskej viery", vraví Perreau. Uisťujeme pápeža Františka o našej schopnosti slúžiť katolíckej cirkvi v jej snahe spraviť Božie Slovo ako základ pre novú evanjelizáciu."

(Zdroj: United Bible Societies, 15.3.2013)